flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу Гадяцького районного суду Полтавської області

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення зборів суддів Гадяцького районного суду Полтавської області № 3 від 06 жовтня 2015 року

 

ЗАСАДИ

використання автоматизованої системи документообігу

Гадяцького районного суду Полтавської області

 

зі змінами та доповненнями, внесеними протоколом зборів суддів

 Гадяцького районного суду Полтавської області від 23.03.2017р. №3;

 

зі змінами та доповненнями, внесеними протоколом зборів суддів

 Гадяцького районного суду Полтавської області від 21.03.2018р. №4;

 

зі змінами,  внесеними протоколом зборів суддів

 Гадяцького районного суду Полтавської області від 11.07.2019р. №3;

 

із доповненнями, внесеними протоколом зборів суддів 

Гадяцького районного суду Полтавської області від 23.01.2023р. №1

  1. Загальні положення

1.1 Засади використання автоматизованої системи документообігу Гадяцького районного суду Полтавської області – це затверджені рішенням зборів суддів Гадяцького районного суду правила застосування Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі - Положення) з урахуванням юрисдикції та інстанційності суду, норм процесуальних кодексів та законів України.

1.2 Відповідно до п.п.1.4.9  пункту 1.4 Положення збори суддів Гадяцького районного суду мають визначені цим Положенням повноваження щодо розгляду питань стосовно функціонування автоматизованої системи.

1.3 За результатами розгляду питань стосовно функціонування автоматизованої системи, рішенням зборів суддів Гадяцького районного суду затверджуються Засади використання автоматизованої системи документообігу суду і вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

1.4 У разі внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду збори суддів Гадяцького районного суду новим рішенням затверджують Засади використання автоматизованої системи документообігу суду в новій редакції, які вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

1.5 Засади використання автоматизованої системи документообігу суду оприлюднюються на веб-сторінці Гадяцького районного суду Полтавської області в складі веб-порталу судової влади України.

ІІ. Спеціалізація суддів з розгляду конкретних категорій судових справ.

2.1.1 Всі судді Гадяцького районного суду спеціалізуються на розгляді кримінальних, цивільних, адміністративних справ,  а також справ про адміністративні правопорушення.

2.1.2 Відповідно до п. 5 ст. 21 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» в редакції Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» від 12.02.2015 року № 192-VIII, з числа суддів Гадяцького районного суду обираються слідчі судді, які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом.

 

2.1.3 Відповідно до п. 3 ст. 18 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» в редакції Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» від 12.02.2015 року № 192-VIII, у Гадяцькому районному суді діє спеціалізація із здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх.

Судді (суддя), уповноважені здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх, обираються з числа суддів Гадяцького районного суду зборами суддів цього суду.

 

ІІІ. Засади формування колегії суддів

Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, при автоматизованому  розподілі справ автоматизованою системою  із числа всіх суддів  Гадяцького районного суду визначається головуючий суддя.

Після визначення автоматизованою системою головуючого судді  визначається склад колегії суддів згідно з вимогами підпункту 2.3.4 пункту 2.3 Положення.

До складу колегії може бути включений запасний суддя на заміну основного судді зі складу колегії суддів у разі неможливості останнім здійснювати правосуддя.

ІV. Особливості здійснення автоматизованого розподілу судових справ.

4.1. Розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді

4.1.1 Судові справи (цивільні, кримінальні, адміністративні, справи про адміністративні правовопорушення), що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанцій після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, не підлягають автоматизованому розподілу, а передаються тим суддям, ухвалу яких скасовано чи у провадженні яких перебувала або перебуває судова справа  відповідно до п.п. 2.3.43  пункту 2.3 Положення про автоматизовану систему документообігу суду.

4.1.2.при надходженні заяв про скасування встановлених судом обмежень у праві виїзду за межі України, передавати тим суддям, які розглядали справу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України. 

4.1.3. при повторному надходженні протоколів про адміністративне правопорушення передавати їх для розгляду тому ж судді, який їх повертав на доопрацювання.

4.1.4. матеріали, які надходять до суду у порядку виконання  судових рішень по кримінальних провадженнях (справах), цивільних справах, адміністративних справах та  у порядку виконання постанови про адміністративні правопрорушення передавати тому судді, який приймав рішення по даній справі  з урахуванням правил поєднання справ та без врахування п.2.3.3. Положення про автоматизовану систему документообігу суду.

у випадках звільнення судді, переводу судді до іншого суду здійснювати автоматизований розподіл  між суддями, які на момент розподілу  мають повноваженя для здійснення процесуальних дій.

4.2. Повторний автоматизований розподіл судових справ між суддями.

4.2.1  проводити повторний автоматизований розподіл клопотань про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, що знаходиться у провадженні слідчого судді, яка перебуває у відпустці, на лікарняному та відрядженні, на момент затримання підозрюваного, обвинуваченого. 

4.2.2.  у разі, коли суддя у передбачених законом випадках не може продовжувати розгляд справи ( відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, яка підтверджується листком непрацездатності; відпустка по догляду за дитиною до дсягнення нею трирічного віку; відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку; відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку; відрядження судді до іншого суду для здійснення правосуддя ), що може бути наслідком порушення строку розгляду судових справ, судові справи можуть бути передані для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов’язки), на підставі рішення зборів суддів і акту передачі судових справ.

4.3 У випадках виявлення значної різниці в навантаженні на суддів,  за рішенням зборів суддів,  суддя  виключається зі списку на автопризначення суддів, які можуть бути призначені до розгляду справ до фактичного урівняння навантаження.

4.4 У випадках знеструмлення  електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, відновлення яких неможливо понад 5 робочих днів, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно, з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (вирішення питання про обрання міри запобіжного заходу у виді  взяття під варту, щодо заходів забезпечення кримінального провадження  тощо)  здійснюється головою суду (особою, яка виконує його обов’язки) до усунення відповідних обставин за принципом черговості відповідно до стажу роботи на посаді судді.

Розподіл судових справ фіксується  у журналі (Додаток 1).

Підставами для такого розподілу є акт, складений керівником апарату суду (особою яка виконує його обов’язки) із  залученням  головного спеціаліста з інформаційних технологій та старшого секретаря канцелярії суду.

Автоматизований розподіл судових справ між суддями здійснюється невідкладно після налагодження роботи автоматизованої системи або на наступний робочий день після усунення зазначених у п.п. 2.3.55 пункту 2.3 Положення про автоматизовану систему до документообігу суду.

4.3. У разі надходження клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження у  неробочі дні вони розподіляються автоматизованою системою на слідчого суддю

Перед автоматизованим розподілом клопотання відповідальний працівник кадрової служби вносить до табелю обліку робочого часу автоматизованої системи  слідчим суддям відмітку «встановити робочий день».

 Установити, що додатковий день відпочинку надається судді у порядку  статті 72 КЗпП України.

4.4. Коефіцієнт складності категорій судових справ

Встановлено поточну складність судових справ, які використовуються при автоматизованому розподілі судових справ:

Коефіцієнти складності цивільних справ

 

№ з/п

Категорії справ

Коефіцієнт складності

1.

Сімейні спори

 

1.2

Розлучення

1

1.3

Аліменти

1

1.4

Розподіл майна, шлюбний контракт

6

1.5

Позбавлення батьківських прав, усиновлення, відібрання дитини, призначення опікуна

3

2.

Трудові спори

6

3.

Житлові спори (виселення, вселення, втрата права на проживання)

4

4.

Відшкодування шкоди та інші види: лісове, водне, надра і т.п.

5

5.

Захист честі та гідності

5

6.

Спадщина, власність

1

7.

Банківські спори, спори, що виникають з договірних зобов’язань, оскарження заповіту і свідоцтва про право на спадщину

4

8.

Окреме провадження

2

9.

Наказне провадження

1

10.

Земельні спори, спори з захисту авторського права та інтелектуальної власності

7

11.

Заяви (крім окремого провадження), подання, доручення

0,5

12.

Інші

8

 

Коефіцієнти складності адміністративних справ

 

№ з/п

Категорії справ

Коефіцієнт складності

1.

Справи щодо спорів про призначення, перерахунок пенсій та інших соціальних виплат

4

2.

Справи щодо спорів про виплату заробітної плати або інших виплат пов’язаних із проходженням публічної служби

10

3.

Справи щодо виборчого процесу в Україні, у тому числі процесу референдуму

11

4.

Справи щодо спорів між суб’єктами владних повноважень, які виникають з приводу укладання, виконання, зміни та розірвання адміністративних договорів та визнання їх недійсними

9

5.

Справи щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби

6

6.

Справи за адміністративними позовами щодо реалізації або обмеження права на мирні зібрання

7

7.

Справи щодо житлового законодавства

8

8.

Справи щодо реалізації фізичними та юридичними особами прав передбачених Законом України «Про звернення громадян» та Законом України «Про інформацію»

9

9.

Справи щодо реалізації конституційних прав та свобод громадян

13

10.

Справи щодо тимчасової заборони (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об’єднання громадян, у тому числі політичних партій

13

11.

Справи щодо оскарження рішень суб’єктів владних повноважень про накладення адміністративних стягнень (ДАІ, податкова, екологія, інспекції)

7

12.

Справи щодо видворення іноземців та осіб без громадянства

4

13.

Справи щодо статусу «біженців»

10

14.

Справи щодо заборони в’їзду на територію України

10

15.

Справи щодо законодавства про ціни та ціноутворення

10

16

Справи щодо митного законодавства

 

16.1

Справи щодо оскарження рішень митних органів

11

16.2

Справи щодо стягнення митних платежів

5

17

Справи щодо законодавства про охорону здоров’я

 

17.1

Справи щодо санітарно-епідеміологічного благополуччя

7

17.2

Справи щодо стягнення штрафів за порушення санітарно-епідеміологічних норм

4

18

Справи щодо дозвільних служб (МЧС, інспекції)

9

19

Справи щодо спорів між суб’єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління

11

20

Оскарження рішень органів місцевого самоврядування

15

21

Інші справи

5

 

Коефіцієнти складності кримінальних проваджень (справ)

Кримінальні провадження (справи) поділяються по ступеню тяжкості (ст.12 КК України)

 

№ з/п

Категорії справ

Коефіцієнт складності

1.

Невеликої тяжкості справи

2

2.

Середньої тяжкості справи

5

3.

Тяжкі злочини

8

4.

Особливо тяжкі

10

5.

Багатоепізодні справи   - 7 епізодів

                                         - з 7 до 15 епізодів

                                         - на кожні наступні 5епізодів 

9

10

додатково плюс 1

6.

Подання про звільнення від покарання

1

 

Коефіцієнти складності справ про адміністративні правопорушення

 

№ з/п

Категорії справ

Коефіцієнт складності

1.

Протоколи в справах про адміністративні правопорушення

1

2.

Подання в справах про адмінправопорушення

2

 

 

Коефіцієнти складності клопотань під час досудового розслідування слідчим суддею

 

№ з/п

Категорії справ

Коефіцієнт складності

1.

Привід

3

2.

Накладення грошового стягнення

2

3.

Скасування накладення грошового стягнення

2

4.

Тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом

2

5.

Продовження строку тимчасового обмеження у користуванні спеціальним правом

2

6.

Відсторонення від посади

2

7.

Продовження, скасування строку відсторонення від посади

2

8.

Поміщення особи до приймальника-розподільника для дітей

3

9.

Скасування поміщення особи до приймальника-розподільника для дітей

3

10.

Продовження поміщення особи до приймальника-розподільника для дітей

3

11.

Залучення експерта

2

12.

Застосування запобіжного заходу: особисте зобов’язання

3

13.

Застосування запобіжного заходу: особиста порука

3

14.

Застосування запобіжного заходу: тримання під вартою

3

15.

Застосування запобіжного заходу: домашній арешт

3

16.

Застосування запобіжного заходу: застава

3

17.

Зміна запобіжного заходу

3

18.

Скасування запобіжного заходу

3

19.

Продовження строку тримання особи під домашнім арештом

3

20.

Звернення застави в дохід держави

 

21.

Дозвіл на затримання з метою приводу

3

22.

Застосування запобіжного заходу після затримання особи без ухвали про дозвіл на затримання

3

23.

Продовження строків тримання під вартою

3

24.

Проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

3

25.

Проникнення до житла чи іншого володіння особи

3

26.

Тимчасовий доступ до речей і документів

2

27.

Арешт майна

2

28.

Скасування арешту майна

2

29.

Скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора

2

30.

Відвід (самовідвід) судді

1

31.

Проведення огляду житла чи іншого володіння особи

3

32.

Проведення експертизи

2

 

 

4.5. Коефіцієнт адміністративних посад 

4.5.1 Визначений коефіцієнт  адміністративних посад (відсоток справ, що підлягає розгляду суддею, в разі виконання ним інших повноважень, не пов’язаних із здійсненням правосуддя):

 

4.5.2 Встановити коефіцієнт навантаження щодо розгляду справ – 0,8 % на суддю, який виконує повноваження голови суду під час щорічної відпустки, яка складає більше 21 календарного дня.

 

4.6. Коефіцієнт, що враховує форму участі судді в розгляді судової справи

 Визначені коефіцієнти, що враховують форму участі  в  розгляді судової справи:

 

головуючий ( в т.ч. у складі колегії)  - 1;

учасник колегії – 0,5;

запасний суддя – 0,5.

 

4.7. У випадку видалення  судді (колегії суддів) до нарадчої кімнати для ухвалення  судового рішення, автоматизований розподіл справ щодо даного судді (колегії суддів) не проводиться.

У разі надходження до суду клопотань щодо заходів забезпечення кримінального провадження, які підлягають невідкладному розгляду, автоматизований розподіл даних справ не проводиться щодо суддів ( колегії суддів), які перебувають в нарадчій кімнаті до закінчення робочого часу, в день надходження зазначених справ.

 Керівник апарату суду, на підставі довідки із зазначенням дати та часу перебування судді в нарадчій кімнаті та номеру справи, виданої помічником судді чи секретарем судового засідання вносить відмітку про перебування судді ( колегії суддів) в нарадчій кімнаті до автоматизованої системи. Довідки долучають до номенклатурної справи.

4.8. Збори суддів відповідного суду мають право визначати необхідність врахування при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи днів, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи.

4.9.  Збори суддів відповідного суду мають право розглядати питання щодо настання обставин,які унеможливлюють участь судді у розгляді судових справ, що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом.

4.10. Встановити  в програмі Д-3  ознаку «Враховувати справу в навантаження тільки останньому призначеному судді».

 

  1. V. Прикінцеві положення.

Ці Засади набирають чинності з дня їх затвердження зборами суддів Гадяцького районного суду Полтавської області і вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

У разі внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу Гадяького районного суду Полтавської області збори суддів новим рішенням затверджують Засади використання автоматизованої системи документообігу суду в новій редакції, які вносяться до автоматизованої системи не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.